Kettős Mérce

  • Munka
  • Szegénység
  • Egészségügy
  • Lakhatás
  • Sajtó
  • K/A
  • Brüsszel+/-

A Mérce legújabb cikkeiért és friss hírekért kattints ide!

Kire szavazol ha az LMP-re szavazol?  IV.

Kire szavazol ha az LMP-re szavazol? IV.

JámborAndrás
Tetszik
0
2010. február 5. péntek, 12:00
lmp lmplista országoslista

Következő sorozatunkban a Lehet Más a Politika országos listáján lévő személyeket mutatják be maguk. A legfiatalabb 23 éves a legidősebb 51 éves, a lista egyharmada nő, a többség vidéki. Van köztük volt parlamenti képviselő, közgazdász, és tanár.

De kik ők?

 

  1. Nagy Tamás

Környezetgazdálkodó agrármérnökként végeztem, majd környezetvédelmi szakmérnöknek tanultam a DATE-n. Hamarosan befejezem az ELTE környezetjogi posztgraduális képzését.

Középiskolás korom óta érdekel a közélet, de tevékenyen nem vettem benne részt mindaddig, amíg közvetlen környezetemben nem tapasztaltam antidemokratikus folyamatokat. A felismerésben sokat segített az angliai Harper Adams Agricultural College-ban ösztöndíjasként töltött szemeszter, valamint az a közel két év, amelyet az Amerikai Egyesült Államokban töltöttem gyakornokként Minnesota, Észak-Kalifornia és Florida Államokban. Nehezen tudtam elviselni, hogy az ottani, demokráciával átitatott levegő után itthon sorozatosan falakba ütköztem. Debreceniként egy helyi civil szervezetnek, a Tiszántúli Természetvédők Társulatának lettem tagja.

Az LMP munkájában a kezdetektől részt veszek, többek között azért, mert az egyesületi keretek már szűknek bizonyultak, illetve amit környezeti jogérvényesítés területén civilként el lehet érni, azt többé-kevésbé elértem. Azt hiszem, a következő lépcsőfok az lehet, hogy egy civilekből álló párt az országos döntéshozásban is nyomást gyakoroljon azért, hogy a magyar demokráciát egy fejlődőképesebb pályára állítsa. Egyelőre minden szabad időmet és energiámat a helyi és megyei szervezetépítésre, valamint a párt központi munkájának a segítésébe fektetem.

  1. Priksz Gábor

34 éves vagyok, Nyíregyházán élek. Ökológus, majd non-profit menedzseri végzettséget szereztem. 2009-ig nyolc éven keresztül a nyíregyházi székhelyű E-misszió Természet- és Környezetvédelmi Egyesület elnöke voltam. Az egyesületnél az elnöki feladatok mellett a Tiszával, a határon átnyúló szennyezések, az árvízvédelem (VTT) kérdésével, valamint civil társadalom élénkítésével foglalkoztam. Alapítója, majd négy évig elnöke voltam a kétszáz szervezetet tömörítő Nyíregyházi Civil Fórumnak és nagyon sok közéleti kérdésben is felszólaltam az elmúlt évek során. Civil feladataimnak köszönhetem, hogy hat éven keresztül a Nemzeti Civil Alapprogram kollégiumi tagja voltam.

A politikai szerepvállalásom miatt elnöki szerepeimről lemondtam, de most is aktívan részt veszek a helyi érdekérvényesítési ügyekben.

2008 januárja óta veszek részt az LMP munkájában. Kezdetben az operatív munkacsoport tagja voltam, majd két alkalommal az Országos Választmányba is bekerültem. Decemberben én lettem az LMP ideiglenes pénzügyi vezetője. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szervezet területi koordinátora is vagyok, egyéni képviselőjelöltként Nyíregyházán indulok az idei országgyűlési választáson. Kiemelten fontosnak tartom a társadalmi részvétel erősítését, a mélyszegénység felszámolását és a fenntarthatóság képviseletét. Vallom, hogy a környezeti problémákat a társadalmi és gazdasági összefüggések megértése nélkül nem lehet megoldani.

  1. Bari Judit

Bereczné Bari Judit vagyok. 1973-ban születtem Sajószentpéteren egy kb. 2500 fős cigány telepen, zenész családban nőttem fel, és fiatal felnőttként számos, igen különböző társadalmi-gazdasági és politikai hátterű országban tanultam és dolgoztam az "ős" demokratikustól a post-háborús területekig.

Az ELTE TTK-n biológiát, majd Dániában szervezetfejlesztést és közösségfejlesztést tanultam. Dolgoztam a Magyar Család és Nővédelmi Tudományos társaságnak és az Autonómia Alapítványban a PAKIV Európai Hálózatnak nemzetközi projektek koordinátoraként. A Gender Task Force nemzetközi nőszervezetben trénerként 11 országban dolgoztam nők politikai felkészítésén.

17 éve élek házasságban, a fiunk Eugén 16 éves és egy Nemzetközi Britt Gimnáziumban tanul. A férjem egy reklám és marketing ügynökség produkciósa.

Az LMP-hez még a pártalakulás előtt keveredtem. A politikai szerepvállalás mellet nem kizárólag a nők és a romák képviselete miatt döntöttem.  Meggyőződésem, hogy a tisztán emberi jogi megközelítés nem elegendő az egyenlő esélyek megteremtéséhez. Soha nem terveztem politikai karriert, a Lehet Más a Politika programja viszont közelebb visz a szülővárosom körüli régió problémáinak felszámolásához. Borsod megyében a társadalmi csoportok közötti konfliktusok éleződnek és erre ésszerű, jövőbe mutató megoldásokat kell felmutatni. Ezért indulok az LMP “színeiben” BAZ megye 6-os számú körzetében egyéni jelöltként.

 

lmp lmplista országoslista JámborAndrás 2010. 02. 05. Tovább →
Tetszik
0
komment

Nyomj egy tetsziket, és olvasd a Kettős Mércét a Facebookon!

Ajánlott bejegyzések:

  • Adjunk hitet magunknak október 23-án! Adjunk hitet magunknak október 23-án!
  • A spanyol kormány példátlant lépett: a Katalán autonómia felfüggesztését javasolják A spanyol kormány példátlant lépett: a Katalán autonómia felfüggesztését javasolják
  • Diktatúrát akarnak a magyarok? – megjegyzés egy globális felméréshez Diktatúrát akarnak a magyarok? – megjegyzés egy globális felméréshez
  • Je suis KFC-s munkavállaló Je suis KFC-s munkavállaló
  • Liberálisozva, röhögcsélve gúnyolták ki az Index KFC-ben megvert újságíróját Mészáros Lőrinc tévéjében Liberálisozva, röhögcsélve gúnyolták ki az Index KFC-ben megvert újságíróját Mészáros Lőrinc tévéjében

A bejegyzés trackback címe:

https://kettosmerce.blog.hu/api/trackback/id/tr81718714

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Leírás

Ide írhatsz levelet nekünk!

Hirdetés

Legfrissebb cikkeink

  • Oligarchák, fasiszták, kalózok a cseh választás nyertesei
    Oligarchák, fasiszták, kalózok a cseh választás nyerteseiEstefelé már szinte minden adat beérkezett Csehország választási központjába a voksolásról, így kimondhatjuk, hogy a nyertes a “korrupt elitek” ellen keresztesháborút hirdető, a rendszerváltás után...
  • Adjunk hitet magunknak október 23-án!
    Adjunk hitet magunknak október 23-án!Az október 23-i civil tüntetés valójában nem a rendező Közös Ország Mozgalomról és nem is a pártokról szól, amelyek majd 2018-ban indulnak. Fél évvel a választás előtt az a kérdés, megmutatjuk-e,...
  • Cseh választások: Vezet Babiš, újabb szociáldemokrata párt omolhat össze
    Cseh választások: Vezet Babiš, újabb szociáldemokrata párt omolhat összeA milliárdos Andrej Babiš és populista pártja  az ANO nyeri a cseh választásokat a Europe Elects modellbecslése szerint 26-27%-al az ANO lesz az első, a második helyen a szélsőjobboldali SPD és a...
  • A spanyol kormány példátlant lépett: a Katalán autonómia felfüggesztését javasolják
    A spanyol kormány példátlant lépett: a Katalán autonómia felfüggesztését javasoljákA néppárti spanyol kormány mai ülésén Katalónia autonómiájának felfüggesztésére tett javaslatot. Ha a jobboldali többségű szenátus rábólint a döntésre, akkor  a régió kormánya által gyakorolt...
  • Diktatúrát akarnak a magyarok? – megjegyzés egy globális felméréshez
    Diktatúrát akarnak a magyarok? – megjegyzés egy globális felméréshezA sajtóban nagy visszhangot kapott a Pew Research Center képviseleti demokrácia támogatottságáról szóló globális felmérése. Bombasztikus címeket olvashattunk: a magyarok negyede diktátort akar, csak...
  • A helyi Simicska kerül hatalomra Csehországban?
    A helyi Simicska kerül hatalomra Csehországban?Csehországban képviselőházi választásokat tartanak október 20-án és 21-én. Bár egyre kevésbé merünk a közvélemény-kutatásokra és felmérésekre szentírásként tekinteni, szinte biztos, hogy az új...
  • A német liberálisok nagy visszatérése
    A német liberálisok nagy visszatéréseA 2013-ra látványosan összeomló német liberális párt, az FDP az évtized európai politikai visszatérését hozta össze a szeptember 24-i német szövetségi választásokon. De milyen ez a párt, mit képvisel,...
  • Több mint fél nap telt el, de az ATV még mindig nem kért bocsánatot Sárosdi Lillától
    Több mint fél nap telt el, de az ATV még mindig nem kért bocsánatot Sárosdi LillátólPedig lenne miért. Van ugyanis, ami nem hit kérdése. Az ATV valamiért jó ötletnek gondolta, hogy A nap kérdése ez legyen: „Sárosdi Lilla színésznő azt állítja, hogy Marton László Kossuth-díjas...
  • Je suis KFC-s munkavállaló
    Je suis KFC-s munkavállalóPuzsér Róbert szerint proli pofon csattant Szabó Zoltán Indexes újságíró arcán, amelyet maga az újságíró állított elő. A Fidesz publicistája szerint pedig az Indexet ütötték meg a KFC-ben, és a...
  • Újabb sztrájk jön az Operaházban 
    Újabb sztrájk jön az Operaházban Három szakszervezet hirdetett meg munkabeszüntetést a Magyar Állami Operaházban csütörtökön, a dolgozókkal kötött kollektív szerződés hiánya miatt. A sztrájkra A hugenották október 28-i bemutatója...

Kettős Mérce

Támogatónk

A Kettős Mérce részt vesz a „Network 4 Debate” projektben. Támogatónk a Nemzetközi Visegrádi Alap.

Keresés

Archívum

  • 2017 október (55)
  • 2017 szeptember (61)
  • 2017 augusztus (63)
  • 2017 július (68)
  • 2017 június (58)
  • 2017 május (61)
  • 2017 április (68)
  • 2017 március (68)
  • 2017 február (61)
  • 2017 január (64)
  • 2016 december (65)
  • Tovább...
Creative Commons Licenc
Impresszum | Támogasd a Mércét! | About us | Egyesület | Átláthatóság
Facebook Tumblr Twitter Youtube
süti beállítások módosítása