Kettős Mérce

  • Munka
  • Szegénység
  • Egészségügy
  • Lakhatás
  • Sajtó
  • K/A
  • Brüsszel+/-

A Mérce legújabb cikkeiért és friss hírekért kattints ide!

Így neveld az ellenzéked

Így neveld az ellenzéked

AbsolutGeist
Tetszik
0
2013. február 13. szerda, 11:46
fidesz abszurd békemenet


Sajnos bár az ellenzék ötöl-hatol, mint Hamlet tőrrel a kezében apja gyilkosa előtt, (mert lehet hogy az új király nem egy Fortinbras lesz, vagy visszatér zombiként Claudius) a kormány barátai között nagyobb a menés, mint a jövés. Mintha csak ugyanaz a tíz ismert ember szeretné és támogatná még a kormányt. Vannak persze csoportok is, csak elég cinkesek, lásd CÖF és legújabban az Ultras Liberi, a focirajongó ultrák. Nos, focista focistának nem vájja ki a labdáját, de nem túlzás ez?

De innen szép ismét államférfinak lenni, erre nézve szeretném megerősíteni szeretett kormányunkat.A jó politikát nem a jó kormányzás jelenti (különben ezzel próbálkozna a Fidesz, nemdebár?) hanem az ellenzék kemény megnevelése. Összegyűjtöttem a helyes, már bevált, követendő Fidesz-ötleteket, amiket tovább érdemes folytatni e célból.

 

1, Békemenet

A békemenet az igazi eszköz mindenféle kritikával szemben. Megfúrtad az alkotmányt hogy elmondhasd "az állam én vagyok"? Két kézzel pazarolsz, ahogy a csövön kifér, de oktatásra, szociális segélyezésre, közmunkabérre szűken méred a garast/fillért?

Nos, akkor a békemenet a te fegyvered. Kiszámoltam, Kubatov is kiszámolta, Simicska is, olcsóbb mint a rendes szocpol-gazpol kombó. Ennyi. Adsz a Cöfnek egy olyan összeget amitől már izzad hazafias tenyerük, hogy csattanjon a pofon a nemzetvesztő balos orcákon.

Tartanak nagygyűlést is. Van nekik magyar és Cöfös zászlójuk, és egyszerre lengetik. Mindegyiknek van. Spontán. Gondolom a háttérbe állt valami CÖF-komisszár, és rászólt arra, aki esetleg letette a térdére egy pillanatra: Gyuri bá! A zászlót! Spontán.

A békemenetelésben feltétlen hiteles személyek hajlandóak amortizálni maguk melletted erkölcsileg. Ja, csak vicceltem, lószart, a munkásőr Bencsik hajlandó, aki aranypénzt is adna annak aki hajlandó végre lájkolni. Forever alone.

Aztán itt van a beszéd, ami hiába száll ki -hogy a költőt idézzem- "fogaik kerítésén": Bajnai a sötét oldal, Orbán az angyali erkölcs képviselője. Ha nem békemeneten, Szijjártó Péteren edzett valaki, akkor ez kábé egy hét agykóma után válik felfoghatóvá.  De már mindenki edzett, így leesik, hogy sikerült (Orbán pénzén, azaz a mi pénzünkön) Bajnait reklámozniuk Fricz uraméknak: mert a Sötét Oldal képviselőjének lenni nem szar, ha Orbán a Fény. (És Mesterházy??? Hogy is van ez?)

De a békemenet, a CÖF azért biztos fegyverek. Rendezz békemenetet ha kicsi a húsban a hamburger, ha leszólják a nyakkendődet, békemenet mindenki ellen aki szerint nagy a füled vagy az orrod. A kritikát a gyengék megválaszolják, az erősek lebékemenetelik.

 2, Gúnyos molinók

Molinóval mondom el....mert az üt. Magától értetődő, hogy egy ilyen molinó kifeszítését rendőri segédlettel kell végrehajtani. Elvégre a rendőrség elsődleges kötelessége hogy a kormánypropagandát terjessze, és csak utána, hogy a közönséges bűnt megelőzze, üldözze. Biztos így van mittomén, mondjuk Fehéroroszországban is.

Persze lehet azt mondani, hogy az éhségmenet a szocik "hataloméhségmenete" (istenem, de örült Bencsik ennek a szóképnek) de lássuk be, azért is van rendes, hétköznapi éhség is. A hazafias retorika párolva sem, sütve sem tölti meg a gyomrodat, miközben Simicska tolja lefelé a frappucinokat, egyenesen a véres hurkára. Feszíts ki molinókat tehát, Kubatov Gabi meg lefotózza a BMW-ből.

 

3, A csőcselék

Emlékeztek még Iliescu Romániájára? Ahol a bányászokat vitték szétverni a tüntető diákokat. A verekedés közben azt kiabálták: Halál az értelmiségre! (Moarte Intelectualilor!)

Tiszta sor. Ennél szebben még senki se foglalta össze a Fidesz oktatáspolitikáját. Hiszen ez hol megosztaná a tiltakozókat (HaHa a Höok ellen) vagy kamu ígéreteket tesz, és mellékesen ontja magából az olyan alpári retorikát, ami az egyszerű fideszesek körében azt eredményezi, hogy "megint a bőcsészek dumálnak" vagy " állampénzen tanúnak aztán kimennek Norvégiába!" ez utóbbi a Nemzet Feje is megerősítette egy TV interjúban, bár a google a barátunk, és van orvosképzés Norvégiában.

Nos, az egyetemekre kár a pénz, csak elkokózzák, meg elromkocsmázzák a sálas diákok. A foci meg az életre nevel, arra, hogy először üss, aztán kérdezz. Ezért aztán Debrecenben már láthattuk a jövőt: ultrák mentek fenyegetni a diákokat. "Baráti módra jöttünk beszélgetni.."(=Nincs nálunk pajszer) "Hiába nézel ki buzinak de mégis állj ki magadért" (= Nincs igazad, fiatal barátom)

"Dógoztá má?" Retorika a javából, Iszokratész, Hipereidész pityeregnek a sarokban.

Ez még nem a posztkomcsi Románia, de valahol el kell kezdeni. Remélem a Pokol Angyalainak felbérléséig nem jutunk el.

 

4, Választási törvény.

Ez olyan mint a Manhattan program. Bevetni ha nem puhul a japán. Ill. a szoci. A demokrácia atomfegyvere: ha akarom a kis pártoknak kedvezek, ha akarom az összefogásnak. (Ezért tart már egy éve az ellenzéki hajcihő!) Ha akarom lesz kopogtató, ha akarom nem. Megvárni amíg az ellenzék összekovácsolja, összetárgyalja magát, és jöhet az új módosítás.

"Immár Kubatov lettem, pártok elpusztítója" -kommentálta Orbán bizonyára a színfalak mögött anno a választási törvényük megalkotását.(lásd:Oppenheimer)

 B. I.

fidesz abszurd békemenet AbsolutGeist 2013. 02. 13. Tovább →
Tetszik
0
komment

Nyomj egy tetsziket, és olvasd a Kettős Mércét a Facebookon!

Ajánlott bejegyzések:

  • A Filmművészeti Egyetem 114 hallgatója kéri a szexuális zaklatással vádolt Marton László felfüggesztését A Filmművészeti Egyetem 114 hallgatója kéri a szexuális zaklatással vádolt Marton László felfüggesztését
  • Végre vezethetnek a szaúdi nők – de az elnyomásuknak még nagyon nincs vége Végre vezethetnek a szaúdi nők – de az elnyomásuknak még nagyon nincs vége
  • A felrobbantott máltai újságírónő fia: “Háborúban állunk az állam és a szervezett bűnözés ellen, melyek megkülönböztethetetlenné váltak.” A felrobbantott máltai újságírónő fia: “Háborúban állunk az állam és a szervezett bűnözés ellen, melyek megkülönböztethetetlenné váltak.”
  • Kormányra kerülhet-e újra Ausztriában a szélsőjobb? Percről percre az osztrák választásról! Kormányra kerülhet-e újra Ausztriában a szélsőjobb? Percről percre az osztrák választásról!
  • A szélsőjobb egyszer már csúnyán megbukott Ausztriában, kérdés, hogy kapnak-e újabb esélyt? A szélsőjobb egyszer már csúnyán megbukott Ausztriában, kérdés, hogy kapnak-e újabb esélyt?

A bejegyzés trackback címe:

https://kettosmerce.blog.hu/api/trackback/id/tr95076400

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: Tudtukkal, engedélyükkel 2013.02.13. 21:43:37

Ma délelőtt éppen akkor jártam a Kossuth téren, amikor javában folyt a készülődés: rendőrök és más egyenruhások forró tea helyett gusztustalan meglepetésekkel várták az Éhségmenetet. Több képet is készítettem, ezeken látszik, hogy az egyenruhás rendőr ...

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Leírás

Ide írhatsz levelet nekünk!

Hirdetés

Legfrissebb cikkeink

  • Oligarchák, fasiszták, kalózok a cseh választás nyertesei
    Oligarchák, fasiszták, kalózok a cseh választás nyerteseiEstefelé már szinte minden adat beérkezett Csehország választási központjába a voksolásról, így kimondhatjuk, hogy a nyertes a “korrupt elitek” ellen keresztesháborút hirdető, a rendszerváltás után...
  • Adjunk hitet magunknak október 23-án!
    Adjunk hitet magunknak október 23-án!Az október 23-i civil tüntetés valójában nem a rendező Közös Ország Mozgalomról és nem is a pártokról szól, amelyek majd 2018-ban indulnak. Fél évvel a választás előtt az a kérdés, megmutatjuk-e,...
  • Cseh választások: Vezet Babiš, újabb szociáldemokrata párt omolhat össze
    Cseh választások: Vezet Babiš, újabb szociáldemokrata párt omolhat összeA milliárdos Andrej Babiš és populista pártja  az ANO nyeri a cseh választásokat a Europe Elects modellbecslése szerint 26-27%-al az ANO lesz az első, a második helyen a szélsőjobboldali SPD és a...
  • A spanyol kormány példátlant lépett: a Katalán autonómia felfüggesztését javasolják
    A spanyol kormány példátlant lépett: a Katalán autonómia felfüggesztését javasoljákA néppárti spanyol kormány mai ülésén Katalónia autonómiájának felfüggesztésére tett javaslatot. Ha a jobboldali többségű szenátus rábólint a döntésre, akkor  a régió kormánya által gyakorolt...
  • Diktatúrát akarnak a magyarok? – megjegyzés egy globális felméréshez
    Diktatúrát akarnak a magyarok? – megjegyzés egy globális felméréshezA sajtóban nagy visszhangot kapott a Pew Research Center képviseleti demokrácia támogatottságáról szóló globális felmérése. Bombasztikus címeket olvashattunk: a magyarok negyede diktátort akar, csak...
  • A helyi Simicska kerül hatalomra Csehországban?
    A helyi Simicska kerül hatalomra Csehországban?Csehországban képviselőházi választásokat tartanak október 20-án és 21-én. Bár egyre kevésbé merünk a közvélemény-kutatásokra és felmérésekre szentírásként tekinteni, szinte biztos, hogy az új...
  • A német liberálisok nagy visszatérése
    A német liberálisok nagy visszatéréseA 2013-ra látványosan összeomló német liberális párt, az FDP az évtized európai politikai visszatérését hozta össze a szeptember 24-i német szövetségi választásokon. De milyen ez a párt, mit képvisel,...
  • Több mint fél nap telt el, de az ATV még mindig nem kért bocsánatot Sárosdi Lillától
    Több mint fél nap telt el, de az ATV még mindig nem kért bocsánatot Sárosdi LillátólPedig lenne miért. Van ugyanis, ami nem hit kérdése. Az ATV valamiért jó ötletnek gondolta, hogy A nap kérdése ez legyen: „Sárosdi Lilla színésznő azt állítja, hogy Marton László Kossuth-díjas...
  • Je suis KFC-s munkavállaló
    Je suis KFC-s munkavállalóPuzsér Róbert szerint proli pofon csattant Szabó Zoltán Indexes újságíró arcán, amelyet maga az újságíró állított elő. A Fidesz publicistája szerint pedig az Indexet ütötték meg a KFC-ben, és a...
  • Újabb sztrájk jön az Operaházban 
    Újabb sztrájk jön az Operaházban Három szakszervezet hirdetett meg munkabeszüntetést a Magyar Állami Operaházban csütörtökön, a dolgozókkal kötött kollektív szerződés hiánya miatt. A sztrájkra A hugenották október 28-i bemutatója...

Kettős Mérce

Támogatónk

A Kettős Mérce részt vesz a „Network 4 Debate” projektben. Támogatónk a Nemzetközi Visegrádi Alap.

Keresés

Archívum

  • 2017 október (55)
  • 2017 szeptember (61)
  • 2017 augusztus (63)
  • 2017 július (68)
  • 2017 június (58)
  • 2017 május (61)
  • 2017 április (68)
  • 2017 március (68)
  • 2017 február (61)
  • 2017 január (64)
  • 2016 december (65)
  • Tovább...
Creative Commons Licenc
Impresszum | Támogasd a Mércét! | About us | Egyesület | Átláthatóság
Facebook Tumblr Twitter Youtube
süti beállítások módosítása