Az Indexen szivárgott ki az MSZP budapesti jelöltjeinek egy lehetséges listája. Bár nyilván nem 100 százalék, hogy a rajta szereplő emberek lesznek a párt jelöltjei (például ha biztos is a lista az esetleges ellenzéki összefogásban, az egyéni jelöltek még visszaléphetnek más párt javára), az már most látszik, hogy ez a lista inkább a belső megfelelési kényszereknek igyekszik eleget tenni, mintsem egy Magyarországnak szánt ígéretet tükröz.
A listán ugyanis több olyan név is helyett kapott, akinek nem lenne szabad, vagy aki megkérdőjelezi az MSZP, mint párt bármilyen fajta kontrollját saját politikusai fölött.
A 444 szedte össze a leggázosabb jelölteket. Ott van a listán Szenteczky János, a csepeli MSZP elnöke, akit 2015. decemberében ítélték el első fokon kétrendbeli hűtlen kezelésért, amit a csepeli vagyonkezelő vezérigazgatójaként követett el 2007-ben. De ott van Devosa Gábor is, aki Hunvald György embereként keveredett gyanús ügyekbe. És ott van az a zuglói Tóth Csaba, Mesterházy Attila biztos embere, aki a Fidesszel karöltve szavazta meg a Liget beépítésének támogatását, és aki egy gyanús tagbeléptetési botrány után bukott felfelé, Vas megyéből egyenesen Zuglóba, és aki ellenzékiként is biztosan helyet kapna a 10 legkorruptabb magyar politikus listáján.
Az ő indításuk nem csupán azért probléma, mert tálcán kínálják a Fidesznek a botrányt, amit le lehet hozni a lakájmédia hasábjain a gonosz, csúnya ellenzéki képviselőkről (de ilyen sztorikat úgyis kreál majd magának a Fidesz anélkül is, hogy alapot szolgáltatnának hozzá). Hanem azért, mert tényleg korruptak, és egy esetleges ellenzéki összefogás részeként elűzik a választókat, akik végre szeretnék, ha az ellenzék hozná azt a minimumot, ami a rájuk szavazáshoz kell: hogy legalább ne korrupt képviselőket indítsanak.
Ugyanis a korrupt képviselők indítása relativizálja a Fidesz korrupcióját is, hiszen ezzel az MSZP ezzel a listával azt üzeni, hogy “nem tudtunk találni nem korrupt politikusokat az induláshoz”, meg azt üzeni, hogy “mi is lopnánk”, és megerősíti azt a hazugságot, hogy a politikusok mind lopnak. Márpedig ilyen ellenzéki jelöltek mellett sokkal nehezebb számon kérni a Fidesz korrupcióját, még akkor is, ha nem is szavazunk az MSZP-re.
De még egy érdekes név bukkant fel az MSZP-s listán, méghozzá Móricz Eszteré. Móriczot alig pár hónapja marasztalta el az MSZP fegyelmi testülete, mert a párt számára elfogadhatatlan kijelentéseket tett a menekültekről. Vajon mennyit ér az MSZP felügyelő bizottsága, belső etikai kontrollja, ha az, akit ez a bizottság elítél, pár hónap múlva egyéni képviselőjelöltként már fel is tűnhet a párt listáján?
Mit gondolhatunk ezután, képes az MSZP, mint párt bármilyen kontrollt gyakorolni képviselői felett?
A kérdés ezek után már tényleg csak az, vajon az MSZP tényleg különböző érdekcsoportok harcának terepe marad 2018-ig, vagy a központi vezetés legalább annyira képes lesz, hogy ne indítson végül korrupt jelölteket a választásokon? Vajon sikerül ezt a minimális elvárást teljesíteni?
Kövesd a szerző bejegyzéseit a Facebookon is!
Ez a cikk a ti támogatásaitokból készült el, a Kettős Mércét a ti adományaitokból tartjuk fenn!A Kettős Mércét nem támogatják oligarchák. Mi úgy őrizzük meg függetlenségünket, hogy a csak az olvasók támogatásából írjuk cikkeinket.Célunk, hogy a társadalom számára fontos kérdésekről beszéljünk: az egyenlőtlenségekről, a szegénységről, az egészségügyről, az oktatásról, a nők jogairól, és hogy támogassuk azokat az alulról jövő kezdeményezéseket, amelyek egy igazságosabb Magyarországért küzdenek!A Kettős Mérce fennmaradásához 600 állandó támogatóra van szükségünk. Jelenleg 340 állandó támogatónk van.Legyél te az egyik a hiányzó támogatók közül, támogass minket havi 1000, 2000, 5000 vagy 10000 forinttal, vagy egyszeri átutalással, és járulj hozzá ezzel a független sajtó fennmaradásához Magyarországon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.