Miközben a világ az online média, és a web2 büvkörében él, a nemzetközi sportszervezetek korlátozni probálják a sportolók ezeken a platformokon való megjelenését, de itthon ennél még rosszabb a helyzet, mintha az Olimpiai szövetség nem is venne tudomást ezekről. Pedig sokan követnék mondjuk Cseh László facebook oldalát.
Itt lehet olvasni Merril Mosesnek blogját, aki az USA vízilabda csapatának a kapusa
Ezt csak szemléltetésképpen tettem ide kezdésként, hogy hol tart a világ, és hol tartunk mi. 2012-ben az Olimpiát számunkra egészen különleges körülmények között rendezik meg. A helyszín közel van, egy olyan országban, hol több tízezer magyar él kint már eleve. A közhangulat amúgyis mindig kedvez az olimpiának és a magyar sportsikereknek, most viszont kétség sem férhet hozzá, hogy a kormányzat és a köztelevízió is mindent meg fog tenni azért, hogy fokozza ezt a hangulatot. Ráadásul a magyaroknak van internete, amit úgy tűnik, hogy szeretnek is használni.
Miközben egyesek azt állítják, hogy ez az egész social media őrület megváltoztatja az egész Olimpiát, addig a NOB azzal van elfoglalva, hogy letiltsa a versenyzőket attól, hogy pl. videókat készítsenek, hiszen a közvetítési jogokat zsíros összegekért adták el jóval a twitter előtt. :-/ (Mindeközben persze látszólag nagyon támogatják ezt az egészet, de azért a szabályozás meglehetősen szigorú, hiszen a határok nem teljesen egyértelműek. pl.: Fotót lehet feltölteni, de videót nem. Na és mi van az animált gifekkel? stb.)
Ebbe a keretbe csöppennek bele a magyar olimpikonok és a magyar olimpiai csapat. Vannak az egész ország által körberajongott versenyzőink, akiket a legnagyobb cégek támogatnak sikereik elérésében. A sportoló sikereket ér el, a cégek meg szeretnek velük fozózkodni, mert ez tetszik az embereknek, akik minél többet szeretnének megtudni kedvenceikről. Nincs is ezzel amúgy semmi baj, mindenhol így működik, ahol piacgazdaság van, és ahol az amatőr sportolók hivatalosan nem katonák. Mi történik mindeközben a magyar interneten az olimpiával kapcsolatban? Lehet persze azt mondani, hogy egy sportolónak nem az a dolga, hogy a saját FB oldalát kezelje. Ez rendben is van. Na de itt már nem Pistikéről beszélünk, hanem Gyurta Dánielről, Kovács Katalinról és Kásás Tamásról. Egészen egyszerűen a sportolónak, a szurkolónak és legfőképpen a szponzoroknak is az lenne az elemi érdekük, hogy pörögjenek az események a hivatalos csatornákon. Hivatalos csatornákon, amiből nagyjából 1,5 darab van most. A MOB FB oldala, amin a MOB honlapján megjelenő híreket osztják meg kommentár nélkül (423 lájk), valamint az egyelőre meglehetősen gagyinak tűnő (remélem nem ezt csinálják a MOB vagy az MTVA pénzén) Szurkoljunk a magyar olimpiai csapanak oldal (290 lájk). Ennyi. Nuku. Nyista. Semmi egyéb. Zéró. A magyar sportolók social média jelenléte a szánalmas szinten van. Még az utolsó reménységként felkeresett vízilabda válogatott oldala is csalódást okozott. (Eleve csak akkor tudsz rátalálni, ha nagyon keresed. :-/) A NOB pedig egészen gusztusos honlapot hozott létre, akár azt is lehetne használni.
Még van 2 nap az olimpiáig, addig igazán találhanának valakit, aki kézbe veszi az ügyeket, mert ezt a ziccerni kihagyni tényleg kár lenne.
Hajrá magyarok!
ps: De nem kell azért annyira aggódni, a Magyar Olimpiai Bizottság már megszerkesztett egy könyvet a csapatról! 2012-ben…
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Mandiner blogajánló 2012.07.25. 11:54:01
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.