A kormányközeli Századvég közvélemény-kutatást végzett arról, hogy a lakosság mennyire tartja fontosnak az azeri baltás gyilkos ügyét, szerintük ki a felelős és ki tehet arról, hogy kiengedték a férfit. Hogy ne legyen kétség afelől, hogy a kormány szempontjából is megfelelő válaszok születnek, besegítettek a válaszadásban is.
Emlékeztek még a Kossuth Rádió Ki nyer ma? című, komolyzenei műveltségi vetélkedőjére? Játék és muzsika volt tíz percben és mindig egy jellegzetes kérdés-felelettel indult. Ezt a kérdéspárt most úgy írnám át, hogy „Aki kérdez?” „A Századvég.” „És aki válaszol?” „A Századvég.” Az 1985-ben Stump István, az első Orbán-kormány kancelláriaminisztere által létrehozott Századvég Alapítvány mindig is közel állt a Fideszhez, korábban Giró-Szász András kormányszóvivő is itt dolgozott, és a Századvég közvetlenül Orbán Viktortól kapja a megrendeléseit. Azt is mondhatjuk, hogy állami pénzből működnek, 2014 végéig például 2,2 milliárd forintot kapnak.
Szóval a függetlennek aligha mondható Századvég szeptember elején egy kutatás során megkérdezett 1000, véletlenszerűen kiválasztott embert az azeri baltás gyilkos kiadatásával és későbbi szabadon bocsátásával kapcsolatban. Ezzel nem lett volna semmi baj, ám a kérdések meglehetősen furcsára sikerültek. Az egyik például ez: „Hallott Ön arról, hogy Magyarország kiadta Azerbajdzsánnak Ramil Safarovot, ahol az írásos megegyezés ellenére szabadon engedték?” A kérdésben egyértelműen utalnak a magyar kormány által hangoztatott álláspontra, hogy ők nem tehetnek arról, hogy az azeriek nem tartották be a korábbi ígéretüket. A megkérdezettek 94 százaléka felelt igennel és 5 százalék nemmel. De mi mást is tehetett volna? Igennel felelt hisz halott róla, és ezzel hallgatólagosan a kormány álláspontját is támogatta.
Talán még ennél is érdekesebb ez a kérdés: „Ön szerint mely ország kormánya felelős inkább a kialakult helyzetért?” Vagyis itt elismerik mindkét kormány felelősségét, de azt megpróbálják áthárítani a másik országra. Ez azonban teljesen nonszensz, nem lehet egy kérdésben összehasonlítani a két ország felelősségét. Ráadásul nem olyan nehéz teljesen semleges kérdéseket kitalálni: „Ön szerint Magyarország felelős a kialakult helyzetért?” Igen/nem/nem tudom. „Ön szerint Azerbajdzsán felelős a kialakult helyzetért?” Igen/nem/nem tudom. Ennyi.
Értem én, hogy jól jönnek azok a zsíros kormányzati megrendelések, de ha már ennyire tolják Orbán Viktor kabinetjének szekerét, legalább ne ilyen feltűnően csinálják. 2014-ig úgyis be vannak biztosítva.
(Fotó: Századvég)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.