Orbán Viktor parancsa értelmében augusztus végére késznek kell lennie a menekültek megállítására, a déli határra tervezett kerítésének. Bár egyelőre a kerítés nem, csak a gyorstelepítésű drótakadály, harcias nevén a GYODA áll, máris látszanak azok a tényezők, amelyek egyértelművé teszik, hogy a kormány kerítése csak politikai szemfényvesztés.
Csak a GYODA telepítése 10, majd az egész kerítésrendszeré 22 milliárdba fog fájni az adófizetőknek, de az évek folyamán a karbantartási és őrzési költségekkel ez még bőven növekedni fog. Persze a pénz nem akadály, ha egy olyan nemes célról van szó, mint emberek távol tartása egy helytől, ahol emberek laknak. De nézzük melyek a legnagyobb problémák a kerítéssel:
1. Kikerülik
A lenti képen látható a kerítés vége Kübekházánál, a szerb-román-magyar hármashatárnál. Tényleg csupán az a tábla hiányzik a képről. amin az állna: Haladjon jobbra 2 métert, és üdvözöljük Magyarországon! És az az érv se állja meg a helyét, mely szerint, ha Románián vagy Horvátországon keresztül jönnek a menekültek, nem nálunk lépnek be az EU-ba. Ugyanis a gyakorlatban nem a belépés számít, hanem a regisztráció helye. Ami nagyon-nagy valószínűséggel egy két kilométeres román séta után (ha pedig be se lépnek Romániába, hanem a kerítés mellett haladnak magyar területen), Magyarország lesz.
2. A kerítés külső oldala is Magyarország
A nemzetközi jog szerint, ha magyar területre ér egy menekült, akkor ott már kérheti a menekülteljárás megkezdését. Márpedig a kerítés 5 méterel a magyar határon belül van. Hétfőn például trombitaszóval hívták fel magukra a figyelmet azok a menekültek, akik a rendőröket látva menekültstátuszért folyamodtak. A rendőrök pedig nem tehettek mást, kinyitották a kerítésen lévő kaput, és beengedték a menekülteket.
3. Lyukak lesznek a kerítésen
Vonatsíneket, a lápos területeket nem tudja beépíteni a magyar kormány. Így több helyen is olyan lyuk lesz a kerítésen, amelyen át lehet sétálni. A kormány állítása szerint ezeket a helyeket mind őrizni fogja. A helyzet viszont az, hogy a tíz méterestől pár kilométeres nagyságig terjedő szakaszokat nagy számú rendőri erővel nem nagyon éri meg őrizni. Így eléggé csökken a kerítés hatékonysága. Ha egyáltalán az őrzés tényleg megtörténik.
4. Át lehet bújni a NATO-drót alatt és el lehet vágni
A Blikk tesztelte, hogy egy bicskán lévő körömreszelővel három perc, egy erővágóval pedig egy pillanat a dróttüske eltakarítása. Míg az Index egyik riportere simán átkúszott a kerítés alatt. Mi mondjuk örülünk annak, hogy sérülések szerzése nélkül is át lehet jönni a drótrendszeren, de akkor minek építjük meg az egészet?
5. Csak fájdalom okozására jó
Korábban Pintér Sándor, és hétfőn az Egyenes beszédben a Honvédség egyik parancsnoka is utalt arra, a kerítés valójában nem fogja megállítani a menekülteket, csupán lassítja őket, és sérüléseket szenvednek. Az viszont nem tűnik annyira jó mókának, hogy a magyar állam baszogassa, veszélynek tegye ki azokat az embereket, akik egyébként is átjutnak a kerítésen. Ez egyenértékű egy bűncselekménnyel.
6. Ez nem természetes határ
Kübekháza polgármestere szépen leírta, hogy a határ mezőgazdasági területeket, vadászati zónákat, a helyiek által használt utakat keresztez. Akik pedig először bele fognak rohanni a NATO-kerítésbe, azok a vadállatok lesznek. Így a kerítés beláthatatlan természeti károkat fog okozni, miközben arra sem vették a fáradtságot, hogy ezt a szempontot egyáltalán megnézzék, de még a rendes építési eljárásokra vonatkozó és idevágó engedélyeztetési, törvényi utakat se járták végig.
Kövesd a szerző bejegyzéseit a Facebookon is!
Támogass havi 1000 forinttal:További vállalásaink
és támogatási lehetőségekA Kettős Mérce nem segít pártokat vagy oligarchákat. Ők sem segítenek minket. A Mércét nektek írjuk, és fenntartásához a ti támogatásotokra számítunk! Ha szeretnél még több cikket olvasni a kormány gyűlöletkeltő kampányáról, támogass minket!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.