2007 eleje óta Orbán Viktor előszeretettel használja az új többség kifejezést, amely többséget a következő gondolatokkal ír körül.
Ez az új többség nem ideológiai természetű, nem pártalapú, hanem sokszínű, és világnézetileg is szerteágazó
A kormánnyal szemben megalakult többséget nem a múlt, nem a pártszimpátia vagy az ideológia, hanem a jövőbe mutató közös célok tarthatják össze, és tehetik cselekvőképessé.
Az új többségnek öntudatra, közös célokra, egyetértésre van szüksége, az ehhez vezető út pedig a párbeszéden keresztül vezet...
Többé-kevésbé egyet is értek a pártelnök gondolataival, ellenben azt hiszem, hogy ez az új többség őt magát sem kívánja a politikai harcmezőn látni, ugyanis egyre többen tartják fontosnak a megbékélést, a közös munkát, vagy a higgadt politizálást. Az új többség nem akar az utcákon látni autókat borogató embereket, az új többség nem akar korrupciós botrányokat, az új többség nem akar megosztottságot. Az új többség békét és fejlődést akar. Az új többség tudja, hogy sem Orbán Viktor, sem Gyurcsány Ferenc nem képes megteremteni ezt a békét és fejlődést. Míg előbbi talán fejlődési pályára tudná állítani az országot, a közhangulatot viszont nem tudná egészséges mederbe terelni. Túl sokan látnak benne diktátort. És itt most nem az a kérdés, hogy ez igaz, vagy sem. Nem az a kérdés, hogy Orbán Viktor valóban csak egy hataloméhes, mindenre elszánt gőgös vezető-e, vagy a balliberális média láttatja őt ilyennek. Nem. A kérdés az, hogy ha valakiről így vélekedik az ország egy jelentős része, akkor hozhat-e a személye megbékélést. Szerintem nem.
Az új többség nem akar Gyurcsány Ferencet, mert csalódtak benne. Az új többség nem akar Orbán Viktort, mert személye megosztotta az országot. Az új többség világosan mutatja, hogy nem akar Kóka Jánost (a legnépszerűtlenebb magyar politikus).
Ebből következik, hogy Orbán Viktor új többsége - bár valós halmaz - mégsem a valódi többséget jelenti. Mégsem azt a valóban új többséget jelenti, amely csendben azt kéri, hogy tisztuljon meg a magyar közélet, legyen újra békesség, párbeszéd, alakuljon ki a rend és a tolerancia kényes egyensúlya. Ez az új többség valódi párbeszédet szeretne a pártok között.
Ez az új többség nem feltétlenül Fidesz szavazó. Ez az új többség Fidesz szavazó is lehetne, ha Orbán Viktor lelépne a porondról.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.