Következő sorozatunkban a Lehet Más a Politika országos listáján lévő személyeket mutatják be maguk. A legfiatalabb 23 éves a legidősebb 51 éves, a lista egyharmada nő, a többség vidéki. Van köztük volt parlamenti képviselő, közgazdász, és tanár.
De kik ők?
- Szilágyi Péter
29 éves vagyok. A Sárospataki Református Kollégium Gimnáziumában érettségiztem.2005-ben végeztem a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán, jelenleg angol nyelvű EU-szakjogász másoddiplomás képzésre járok. 2006-tól dolgozom köztisztviselőként az Országgyűlés Hivatalában, a képviselőtájékoztatás területén. Szakterületeim közé elsősorban a mezőgazdaság és az alkotmányjog tartozik, de készítettem anyagokat a korrupcióval, büntetőjoggal és az esélyegyenlőséggel foglalkozó témákban is.
Az agráriumhoz kapcsolódó anyagaim egy része olvasható a Mezőgazdasági bizottság honlapján. Fontos szerepem volt az európai parlamentek képviselőtájékoztatási hálózatában, ahol leginkább az EU tagállamainak parlamenti munkatársait ismerhettem meg. Több alkalommal képviseltem a Magyar Országgyűlést nemzetközi és hazai konferenciákon.
Az LMP-vel 2008 októberében találkoztam először, az első kongresszuson örömmel szavaztam a párttá alakulás mellett. Alapítója voltam az V. és XIII. kerületi szervezetnek, több kitelepülést, kopogtatást, illetve demonstrációt szerveztem. Az EP-kampány után én koordináltam Budapesten a matrica-takarítást, jelenleg a 7. számú evk. felelőse vagyok.
- Scheiring Gábor
Az ökopolitika húsz éves korom óta szerves része az életemnek. Személyes indíttatás tartott e mozgalom közelében:családomban közelről éltem át, ahogy a korábban kemény munkával polgárosodó munkásságot a rendszerváltást követő évek gazdasági sokkja a tönk szélére sodorja. Hazánkban több mint egymillió munkahely szűnt meg, amit a mai napig nem sikerült pótolni. A társadalom és a gazdaság kettészakadt, a közéletben pedig a demokrácia paródiáját mutatják be a klientúracsoportok fogságában vergődő pártok. Az ezek miatt érzett elkeseredettségnek hamis és életveszélyes levezetését kínálja a kisebbségek elleni gyűlölet. Személyes és politikai célom, hogy e problémákon változtatva részese legyek egy új kezdetnek.
Az ezredforduló után a Védegylet Egyesületben kezdtem el az ökopolitikát művelni. 2007 őszén aztán néhányan úgy gondoltunk, hogy elérkezett az idő, hogy az ökopolitikának párt formájában is képviseletet adjunk. Egy éves előkészület után megalapítottuk a Lehet Más a Politikát. Részt vettem az Alapító Nyilatkozat szövegezésében, a globalizáció műhely koordinátoraként a programalkotásban, társszerkesztője voltam a gazdasági válságra adott válaszainkat tartalmazó Zöld költségvetési élénkítés c. anyagunknak, majd a párt külgazdasági szakszóvivője lettem.
Miután első diplomámat megszereztem a Külkereskedelmi Főiskola külgazdasági szakán, folytattam a Közép-Európai Egyetem szociológia és antropológia tanszékén, majd elvégeztem a Közgázon a közgazdász-szociológus szakot. 2008-óta az MTA Politikai Tudományok Intézetének vagyok kutatója. 2009-ben ösztöndíjjal megkezdtem doktori tanulmányaimat a Cambridge-i Egyetemen.
Szakmai hátterem, eddigi politikai és mozgalmi tapasztalataim, valamint személyes élményeimben gyökerező szilárd elhatározásom egyaránt a fenntarthatóság, az igazságosság és a demokrácia képviseletére sarkall. Ezért lett politikai otthonom a Lehet Más a Politika. Az LMP-nek pedig a parlament lehet az egyedüli otthona. Kész vagyok ezért minden tudásommal és erőmmel dolgozni.
- Ertsey Katalin
Budapesten születtem 1966-ban. Középiskolai és egyetemi éveim egy részét is meghatározta a Kádár-rendszerrel szembeni ellenállásom. Életem egyik legmegrázóbb élménye volt a Történeti Hivatalban olvasni a rólam szóló ügynökjelentéseket. Húsz évvel a rendszerváltás után azt tapasztaltam, hogy a „profi” politikusok nem voltak képesek megoldani az 1989-ben rájuk bízott feladatot, miközben a politika végtelenül korrupttá és értékvesztetté vált. Az LMP alakulásával viszont ismét megcsapott a politika szele.
Több mint egy évtizede foglalkozom a vállalati társadalmi felelősségvállalás (CSR), üzleti etika és a fenntartható fejlődés kérdéseivel. Mindig is közösségi, társadalmi ügyeken dolgoztam: vezettem NGO-t, dolgoztam egyetemen, tanácsadóként segítettem egy nagyvállalat CSR-tevékenységét és igazgattam a vállalati alapítványát. Nemrég létrehoztam a saját kutató-tanácsadó cégemet, és kezdeményeztem a Nők a Fenntartható Fejlődésért mozgalmat. A fizetett és önkéntes munkák mellett folyamatosan képzem magam: legutóbb üzleti etika és esélyegyenlőségi szakértő végzettséget szereztem.
A meglehetősen aktív 6 éves ikerlányaim mamájaként próbálom egyensúlyba hozni az ő terelgetésüket, a munkámat és az önkéntes feladataimat.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.