Nem szeretnék a javaslat gazdasági részével foglakozni mivel azt nálam sokkal hozzáértőbb emberek fogják kielemezni.
Maga a benyújtott javaslatcsomag nekem nem tetszik, de egy konzervatív szociálpopulista párttól teljesen jó teljesítmény. Nekem nem tetszik a sarcpolitika és az, hogy egyszerre tartalmaz szimbolikus és gazdasági-szakmai elképzeléseket, nekem ez így nem tiszta, de persze ez az én heppem. A bankadó bevezetése nekem tetszik, de kell hozzá egy olyan törvény ami meggátolja, hogy a bankok a népen verjék le a költségeket. A KKV-szektort erősíteni kell, reméljük erre ők is felkészültek. Az egymillió munkahelyhez nem tudom, hogy jön a közalkalmazottak 15%-os bértömeg csökkentése. Remélem azt is, hogy megvan már a közszféra tekintélye ahhoz, hogy kevesebb fizetésért is eljöjjenek dolgozni az emberek az államigazgatásba. A kilakoltatási moratóriumhoz pedig csak gratulálni tudok.
De számomra a legérdekesebb javaslat a 21-es pont: a pártok állami támogatásának 15%-os csökkentése. A magyar néplélek, ami gyűlöli a pártokat, ujjongva fogja ezt fogadni, a Fidesz eladhatja annak, hogy menyire csodálatos: a politikai rendszeren kezdjük a megszorítást, de mindez nagyon nem igaz.
Ameddig nincs ésszerű törvény a kampányfinanszírozásra, mindennemű állami támogatás csökkentése csak arra jó, hogy a pártokat a gazdasági érdekkörök felé sodorja a rendszer. A javaslat maga évi kb 400 millió forintot ér vagy még kevesebbet, tehát nagyban nem befolyásolja a költségvetést.
Szerintem az a kormánypárt, aki a politikai rendszer stabilitását bolygatja - még ha minimális szinten is, egy populista hangulatjavító intézkedésként - nem épeszű. Persze konzervatív döntésként is lehet magyarázni: a pártok gazdálkodják ki a költségeiket, hiszen kapitalizmus van. De egyrészt tudjuk, hogyan gazdálkodják ki, másrészt pedig az a kapitalizmus, ami a piacgazdaságra hagyja a politikai rendszer kialakulását, semmiképpen nem nevezhető igazságosnak. Vajon egy párt, ami mondjuk a hátrányos helyzetű régiók, a munkanélküliek érdekét és mondjuk a hajléktalanság leküzdését teszi középpontba, milyen pénzügyi támogatókat tud maga köré gyűjteni?
Tegyük fel a kérdést, kinek ágyaz meg ez a javaslat a kampányfinanszírozás rendszerének normalizálása nélkül?
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Forradalmi kölcsön 2010.06.09. 08:50:44
Trackback: A nagy visszatérés: itt a régi Fidesz! 2010.06.09. 02:15:53
Trackback: Nem röpül a Sültgalamb 2010.06.08. 23:51:44
Trackback: Az úttörő sok pontja 2010.06.08. 23:21:01
Trackback: A 29 pont tényleg csak pontból áll 2010.06.08. 22:04:21
Trackback: Szegényellenes, gazdagpárti, neokon fordulat? 2010.06.08. 19:28:22
Trackback: Sárgalapot mutatott az LMP majd kivonult 2010.06.08. 19:19:43
Trackback: Legalább kormányozni kezdtek 2010.06.08. 18:39:39
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.