Kép: http://lvnte.tumblr.com/
Értjük mi, és van is benn igazság („elmúltnyolcév”), de azért ennél már jelentősebb az elmúlt kettő: áfa-emelés, ilyen adó, olyan adó meg faszomadó. Közben az állam saját magán nem gyakorol semmi racionalizációt, sőt! Ő növeli a hiányunkat, és lopja el azt, ami maradt.
Bár mi nem vagyunk a kisebb állam hívei, de az, hogy 1 milliárddal többe kerül a kormányzati gépezet, mint Bajnai idején, miközben a hatékonysága csak Simicska Lajos kiszolgálásának viszonylatában emelkedett, az egymillió munkahely helyett az egymillió adó országa lettünk, egyszerűen nevetséges.
Legalább állna ki Orbán és azt mondaná: elkúrtuk.
Most pedig az internet és a telefonadó. Egy kis kitérőt téve elmondjuk, hogy az információ megadóztatása a leggecibb dolog, amit a kormány tehet, ettől csak egy lépés a könyvadó. De azt úgyse vezetik be, mert kevés lenne a bevétel. Mégis, mi van itt?
Az van, kérem szépen, hogy a válság által megtépázott Magyarországot sikerült egy kicsit beljebb gyömöszölni a kukába, az egy kulcsos adóval, a különadók brüsszeli megtorpedózásával és gazdasági szabadságharccal. Vagyis: az elmúlt két év politikája szépen rárakott egy lapáttal erre az egész szép kis gazdasági szarkupacra.
Egyébként lehetne kivetni adókat, ha annak megvan a helye. Ha Matolcsy vagy Orbán kiáll és azt mondja: leáll a BKV, ha nem vettünk ki új adókat, vagy ezek nélkül nem tudják az orvosok bérét emelni. De amikor nap mint nap a szociális rendszerek befagyasztásáról és korrupciós ügyekről beszélünk, akkor nehéz az embernek torkán lenyomni az újabb sarcot, főleg úgy, ha azt a kormány az elkúrt szabadságharcának finanszírozására költi.
Amikor például a paksi bővítés ürügyén majdnem 14 milliárd forintot talicskáznak ki Simicska Lajos javára, akkor a másik oldalon én „kurva anyázok”, hogy ezt rajtam akarják behajtani. Amikor a különadók kivezetése miatt több száz milliárdot akar beszedni a kormány a banki tranzakciómat, az internet- és a telefonhasználatomat megadóztatva, akkor pedig dührohamot kapok. Legfőképp azért, mert ezek a túlzásadók csak a feketegazdaság növelésére, illetve az információáramlás korlátozására jók. Olyan mintha mennénk vissza a 16. századba.
Én szívesen adózok - tudom, hogy vissza kell adnom a társadalomnak (és egyáltalán nem a röghöz kötéssel), amelynek a tagja vagyok. Megveszem a BKV-n a jegyet, ha azzal járok, örülök, ha értelmes szociális megoldásokra költi ezt az állam. Tudom, ha átlagosan javul az emberek morálja, akkor jobb lesz nekem is. Tudom, hogy a befizetett adómnak lenne jó helye, de jelenleg – a korrupciós zuhanyhíradót olvasva -, nem érzem azt, hogy ez így lenne.
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Válságadó és tömörtelenség 2012.04.21. 22:54:50
Trackback: A hatodik kulcs 2012.04.21. 15:16:50
Trackback: Internetadó 2012.04.21. 14:36:41
Trackback: De szeretnék, de szeretnék a kormányzatnak dolgozni… 2012.04.21. 14:22:51
Trackback: Nyártól pénzbírsággal vagy elzárással büntetnék a rosszkedvűeket 2012.04.21. 11:15:16
Trackback: Nyártól pénzbírsággal vagy elzárással büntetnék a rosszkedvűeket 2012.04.21. 11:14:32
Trackback: Több sótól nem lesz finomabb 2012.04.21. 10:41:12
Trackback: Méregdrága ötletek 2012.04.21. 10:30:08
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.