Három szerencsétlen idióta könyvet írt arról, hogy Orbán Viktort amerikai alapítványok és az EU intézményei meg akarták buktatni.
A könyv megírásának ötletét az adta, hogy túl sok az arra utaló ok-okozati összefüggés, hogy Magyarország és Orbán Viktor ellen különböző amerikai alapítványok puccsot készítenek elő Washingtonban, amelybe természetesen bevonták az Európai Unió megfelelő intézményeit is - magyarázta Tóth Gy. László. Ennek következtében 2011 decemberére, 2012 januárjára sikerült annyira rossz hírét kelteni az országnak és a miniszterelnököt lejáratni, amely után be lehetett volna vetni az olasz vagy a görög módszert, ahol demokratikus választás nélkül cserélték le a miniszterelnököt.
Azon kívül, hogy éppen most zajlik a görög választás – ahol az EU egyik fele éppen attól retteg, hogy mi lesz, ha a demokratikus választáson máshogy dönt a görög nép, mint ahogy ők szeretnék – számos vicces pont lehet a könyvben, amelyet sajnos nem a Hírcsárda forgalmaz. Nincs annál szánalmasabb, mint amikor egy kicsi ország azt hiszi, minden körülötte forog. Amikor azt hisszük, az amerikai intézményi rendszer és az EU teljes ereje Orbán megbuktatását készíti elő. Pont az ilyen összeesküvés-elméletek adnak igazolást az EU-nak és az USA-nak, hogy itt tényleg valami barbárság van.
A könyv egyik szerzője például megvizsgálta (kíváncsi lennék a módszereire), hogy demokratikusan működnek-e Magyarország intézményei, és láss csodát: azt találta igen. Le is vonta a következtetést: bárki, aki beszól, puccsot akar Orbán ellen. Innen már csak egy lépés mondjuk Pokorni Zoltán letartóztatása, hazaárulásért. Biztos erről is szó van a könyvben.
A másik terület a gazdasági hiperaktivizmus, amely zavart kelt a piacon, magyarázta a politológus. Orbán Viktor a bankadóval, a multiadóval, a telekomadóval, a nyugdíjkasszák államosításával, a biztosítási rendszerek megadóztatásával sziklát dobott az addig nagyon kényelmes és a piacoknak rendkívül kedvező állóvízbe, s ez első számú célponttá tette a miniszterelnököt.
Abban egyetértünk a szerzővel, hogy Orbán és Matolcsy zavart keltett a piacon, de ez a zavar sajnos nem a karvalyként ránk leselkedő nemzetközi bankrendszerben jelentkezik, hanem Magyarországon. Ahol, ha így folytatjuk a zavarkeltést, recesszióba süllyed a gazdaság, nő a munkanélküliség, és elértéktelenednek a bérek.
De az elmúlt években láttuk a nagyon kényelmes piacokat is, akiknek nem volt jobb dolguk, mint összeszarni magukat Orbántól, hiszen az elmúlt évek gazdasága oly kényelmes volt számukra. De hát persze Matolcsy megmondta: the crisis is over. Gondolom visszamenőleg is. Idiótizmus a köbön.
A 2010-ben történt gazdaságpolitikai fordulat azonban ellentétes a nemzetközi nagytőke érdekeivel, mert nem tudják a nyereségüket a korábbi mértékben kivinni az országból, s ezért ellentámadásba lendültek, a kormányaikat ellenünk hangolták. Ez oda vezetett, hogy 2012 kora tavaszára a nemzetközi pénzpiacok beárazták a polgári kormány bukását. A békemenetek, a társadalom kiállása a kétharmados többség mellett azonban visszakozásra késztette a nemzetközi nagytőkét. „Ez egy szabadságharc, az első félidő megvolt, s Magyarország-Európai Unió 1:0”, fogalmazott Lentner Csaba.
Igen, ez egy szabadságharc és annak a lényegi eleme remélhetőleg az OPNI megnyitása lesz 2014-ben. Iszonyatos, hogy Orbán és köre nem szól rá ilyenkor ezekre az emberekre – ez már nekik is kínos kell, hogy legyen. Ha ez a könyv eljut a külföldi lapokhoz, a maradék jó hírnevünket is dobhatjuk a szennyesbe és nem azért, mert összeesküvés van a háttérben, hanem azért, mert értelmes ember erre nem mondhat mást: OPNI-ba velük!
Mármint a „szakértőkkel”, Tóth Gy. Lászlóval és Lentner Csabával. És hogy kik is ők? Tóth Gy. nem csak politológus, de a Terror Háza kuratóriumának tagja volt, a közelmúltig, 1998 és 2002 között pedig a miniszterelnöki hivatal főtanácsadója. Sőt, publicista, aki egy évvel ezelőtt így írt a városban bringázókról: „A kerékpárosok a modern kor hőseinek hiszik magukat, pedig csak egy rosszul szervezett társadalom bomlástermékei ők.” Ezt még kiegészítette némi MSZP-zéssel, SZDSZ-ezéssel, LMP-zéssel, de nem kell ehhez bővebb kommentárt fűzni. Mint ahogy ahhoz sem, hogy Lentner 1997-ben a MIÉP országos elnökségének tagja lett, 1998-ban pedig az országgyűlési képviselő választáson a budapesti listáról szerzett mandátumot a párt színeiben.
De ne feledkezzünk meg a harmadik szerzőről, Zárug Péter Farkasról sem: ő korábban a MIÉP-nél volt tanácsadó. És hogy mit csinált mostanában? Például az Országos Roma Önkormányzat lapjának, az Európai Útnak a főszerkesztője. Érdekes életpálya, annyi szent.
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Minden páros szervből egy a fővárost illeti! 2012.06.18. 10:18:51
Trackback: Matolcsy György életrajza 2012.06.17. 21:26:46
Trackback: Orbán Viktor életrajza 2012.06.17. 21:22:51
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.