Tegnap benyújtották a Matolcsy-féle megszorításokat, és bekerült több új elem is. Többek között az, hogy a kölcsöntörlesztés után is kell majd fizetni a tranzakciós adót. Ez nem jelent mást, mint hogy beigazolódik: a kormány csak névlegesen harcol a bankok ellen, igazából a fogyasztókon, méghozzá a legrosszabb helyzetben lévőkön húz újabb sarcot.
Részlet a Portfolio Matolcsy megszorításait összegző írásából:
- Illetékköteles körbe kerül a pénzváltási tevékenység, a kölcsöntörlesztés, a hitelkártyával történő ATM készpénzfelvétel, valamint a pénzforgalmi szolgáltató által levont jutalék- és díjbevétel
- A korlátozott rendeltetésű fizetési számlákról történő kifizetés (ezek a következők: a TBSZ, Start, NYESZ számlákról és a letéti számlákról történő kifizetések), valamint a közös vagy részben közös tulajdonú számlák közötti tranzakciók illetékmentessé válnak.
- A tranzakciós illeték általános mértéke 0,2 százalékra nő, a készpénzfelvételre pedig magasabb, 0,3 százalékos illetékkulcs kerül kivetésre.
Mindannyian tudjuk, milyen helyzetben vannak Magyarországon a devizahitelesek és más adósok, hogyan élnek hónapról-hónapra, és sokan a teljes egzisztenciális megsemmisülés határán állnak. Most őket adóztatja meg Matolcsy és Orbán. A dologban a legnagyobb szépség, hogy az eddig a hiteleseket segítő összes intézkedés csak a felsőközéposztálynak segített. A végtörlesztés azoknak, akiknek volt megtakarításuk (miközben tudjuk, az ország nagy része nem tudna egy 50 ezer forintos azonnali problémát finanszírozni), míg az eszközkezelő eddig 100 körüli lakást vásárolt meg.
De a kölcsöntörlesztés pont azt fogja eredményezni, amit a bankadó is, még jobban befagy a hitelezés Magyarországon, a cégek nem tudnak tőkét szerezni maguknak, és ezzel befagy a növekedés és a munkahelyteremtés is.
A kormány nem a bankokkal harcol, hanem saját elrontott gazdaságpolitikájával, aminek következtében egyre inkább az látszik, hogy a munkahelyteremtés és a gazdasági növekedés fel lesz áldozva az egykulcsos adó és saját szavazóik kiszolgálásának oltárán.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.