Bár nem tudjuk mi történik Csehországban, nem tudjuk, milyen váddal, és hogy igaz vádakkal-e, de mára virradóra a cseh rendőrség elitalakulata talán az egész modern Kelet-Európai történelemben példátlan akciót hajtott végre, ahogy ők hívják intervenciót. Kihallgatták a miniszterelnök kabinetfőnöket, több kormánypárti politikus, magas rangú kormánytisztviselőt. Bármi is fog kiderülni az majdnem, hogy biztos, a rendőrség és az ügyészség végzi a dolgát, akár politikusokkal szemben is. Bár csak nálunk is Csehország lenne.
Magyarországon alig két hetes hír, hogy a mindenki számára egyértelmű trafik botrányban, ahol több közvetlen bizonyíték is rendelkezésre áll a nyomozás megkezdéséhez, az ügyészség még a gyanút se fogalmazta meg. Sőt a szekszárdi hangfelvételt nyilvánosságra hozó Fideszes képviselő ellen folyik nyomozás személyes adatokkal való visszaélés miatt.
De mehetünk kicsit távolabb is az időben. Láthatjuk, hiába ítélték el másfél évre Hunvald Györgyöt a tárgyalóteremből kisétálhatott, mivel már leülte büntetését előzetesben, de nincs rács mögött Mesterházy Ernő se, és Hagyó Miklós első ügyében is felmentő ítélet született, a második még várat magára. Bár valószínűleg egyikük se fenhetetlen, de a jelenlegi rendőri és ügyészségi állomány, nem tudja, nem akarja, vagy nem képes rá, hogy huzamosabb ideig a rács mögé juttassa őket.
De ne felejtsük el V. László történetét sem, aki egy időben az V. kerület kocsmái felett rendelkezett, úgy hogy az akkori V. kerületi rendőrkapitány semmi törvénybe ütközött nem talált viselt dolgaiban, később ebből a kapitányból, budapesti rendőrfőkapitány lett. De a jobboldalon is vannak érdekességek és pletykák a múltból. A bűnüldözői szervek össze fonodása az alvilággal és a politikával nem a 2000-es évek végén kezdődött hanem jóval korábban. Soroljunk szavakat, olaj, MVM, Kulcsár ügy, és 2010 óta sorra, és sokkal durvább számban, sokkal durvább összegekkel a többit (trafik, föld).
Én a magam részéről, ha kiderül, hogy ez a cseh akció ilyen eszközökkel egy valós a politikával összefonódó bűnbandát leplezz le örülni fogok, mert előttünk van a példa, minek kéne történnie, illetve, hogy meg lehet csinálni a korrupció ellenes harcot.
Csak sajnos a jelenlegi rendszer nem erre utal Magyarországon. Nálunk a különleges egység a TEK a miniszterelnök sajátja, azokat a rendőrségi vezetőket Pintér kirúgta akik nem voltak hozzá lojálisak, szervezet bűnözés elleni harc gyakorlatilag nincs, csak a politikai ellenfelek legyakása, az ügyészség élén pedig az a Polt Péter ül, aki egykor a Fidesz tagja volt, és eddig semmit se tett egyetlen fideszes képviselő ellen se. Ez a Polt Péter pedig az elmúlt években nagyobb hatalmat kapott, mint bármilyen ügyész valamikor is az országban.
Mindeközben a törvényhozás eddig soha nem látott módon szolgálja ki a kegyelteket, olyan szabályok segítik őket, mint az, amely egy közbeszerzés felülvizsgálatának a díját a közbeszerzés 10%-ra rakja, így egy 20 milliárdos közbeszerzésnél 2 milliárdért élhetsz a jogorvoslattal. Vagy mesélhetnénk a kiírásokról, amikben pont annyi szakmérnököt írnak elő, abból a fajtából amennyi és amilyen a kegyeltnek van. Vagy ne felejtsük el, hogy a trafiktörvény annak a Continental nevű cégnek a vezetőjének a gépén íródott, amely cégnek csak egy irodájába van 90 trafik bejelentve. A földpályázatokról, vagy a többi botrányról nem is beszélve. Azt is tudjuk, hogy az állami cégek hirdetéseinek java része annak a Simicska Lajosnak érdekeltségeihez megy, aki tavaly 12 milliárdos osztalékot vett ki cégeiből. És erre az egész rendszerre épül fel az új választási szabályozás is. De a magyar nyomozó szervek ebben nem látnak kivetnivalót, nem találnak fogást ezen.
Ezt a cikket a végtelenségig lehetne még írni.De inkább fel kéne végre fognunk mi történik körülöttünk, mert amíg ezt nem tesszük, addig csak abban bízhatunk eljön majd a Csehországunk!
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Szabad Magyar Televíziót! 2013.06.16. 21:08:14
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.