David Cameron brit miniszterelnök külön videót rakott ki, amelyben arra bíztat minden állampolgárt, vegyen részt a londoni melegfelvonuláson. Cameron a videóban azt mondja, bár Angliában törvényi erőre emelkedett az azonos neműek házassága, még hátra van az a feladat, hogy mindenki elfogadja az azonos nemű párokat. És feladatának nevezte azt is, hogy a világ többi országában is hivatalos formaként fogadják el az azonos neműek házasságának aktusát. Ezzel mi is egyetértünk így ott leszünk jövő hét szombaton a Budapest Prideon.
A szigetországban a konzervatív Cameron-kormányzat arra hivatkozva vezette be a melegházasságot, hogy saját értékük szerint a család a legfontosabb, így mindenkinek meg kell adni a lehetőséget családban élni. A magyar belpolitikai jelentősége a történésnek az, hogy Orbán Cameron szövetségesének tekinti magát az európai politikában, csupán ők ketten szavaztak nemmel ezen a hétvégén Juncker európai biztos-jelöltsége ellen.
A videó szövegének fordítása:
Üdvözletemet küldöm mindenkinek, aki részt vesz a Pride-on itt, Londonban, különösen azoknak az önkénteseknek, akik lehetővé teszik a megvalósulását. Mióta felvettem a tavalyi üzenetemet, egy hatalmas, történelmi változás következett be Nagy-Britanniában.
A házasság intézménye mindenki számára nyitott lett, köttessen az két férfi, két nő, vagy egy férfi és egy nő között. Az egymás iránti szerelmetek egyenlő a törvény előtt. Mióta az egynemű párokról szóló törvény életbe lépett márciusban, párok országszerte házasságkötéssel nyilvánították ki egymás iránti szerelmüket és elkötelezettségüket. Ez nem történhetett volna meg sok ember nélkül, akik ma a Pride-on vannak. Szóval köszönjük nektek, történelmet írtatok.
Nagyon büszke vagyok arra, hogy annak az országnak a miniszterelnöke lehetek, amely – és ez hivatalos – a legjobb ország Európában a melegek, leszbikusok, biszexuálisok és transzneműek számára. De ez nem jelenti azt, hogy a munkánk véget ért. Nem lehetünk elbizakodottak. Az ez évi Pride témája a szabadság. Azt szeretném, hogy ez olyan ország legyen, ahol a gyerekek szabadok a szívatásoktól, és ahol az idősek szabadon lehetnek azok, akik.
Ahol a sportembereknek megvan a szabadságuk, hogy eredményeket érjenek el. Olyan embereknek, mint Tom Daley [toronyugró olimpikon], Claire Harvey [röplabdás paralimpikon], Nicola Adams [olimpiai bajnok boxoló] és Casey Stoney [as Arsenal női csapatának játékosa, sokszoros válogatott, olimpikon], akik büszkén képviselik ezt az országot, és ahol senki nincs veszélyben a gyomorforgató homofób támadásoktól, melyek sajnos még mindig megtörténnek utcáinkon. Nem csak Nagy-Britanniáról van szó. Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy fejlesszük az LMBT-jogokat az egész világon. Aggodalmamat fejeztem ki a melegek oroszországi helyzetével kapcsolatban Putyin elnöknek és a Külügyminisztérium foglalkozik az üggyel, hogy pozitív változást érjen el az egész világon.
A szabadság, tolerancia és tisztelet értékei – ezek azok az értékek, amelyek meghatároznak minket Nagy-Britanniában. Nem csupán nagyon büszkének kell lennünk rájuk, de bátorítanunk kell a világ többi részét, hogy kövesse a példánkat.
Kattints ide és íratkozz fel a Kettős Mérce hírlevelére
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.