Ma reggel a Magyar Nemzet cikket jelentetett meg, amelyben egy levelezést közöl. A kitakart címzettekkel publikált levélben két ember azt beszéli meg, hogy az ombudsmani hivatal minap megjelent, a józsefvárosi tűcsere program megszüntetése miatt a kerületet elmarasztaló jelentése mikor legyen bemutatva. A Magyar Nemzet azt állítja, a levelezés a TASZ egyik munkatársa és az ombudsmani hivatal között zajlott. Ezzel szemben az ombudsmani hivatal megtalálta a belső levelezésén a levelet, és állításuk szerint nincs a címzettek között TASZ-os munkatárs, kizárólag a hivatal dolgozói.
Miután a Magyar Nemzet cikkét az MTI feldolgozta, 19 perccel később megjelent a nyolcadik kerületi polgármester közleménye is, amelyben elmarasztalja a TASZ-t és az ombudsmani hivatalt.
Az ombudmsani hivatal közleményét cikkünk megírásáig nem dolgozta fel az MTI.
Az alapvető jogok biztosa, Dr. Székely László belső vizsgálatot rendelt el azután, hogy a Magyar Nemzet 2014. szeptember 19-i számában megjelent „A TASZ irányítja a hivatalt” című cikk. A lap közli egy elektronikus levél másolatát. A vizsgálat első megállapítása szerint a levél a Hivatal zárt levelező rendszeréből származik, azon sem feladóként, sem címzettként nem szerepel a TASZ. A levél az ügy előadója és hivatali vezetői között, a jelentés tervezetének előkészítése során készült és ismeretlen módon került a Magyar Nemzet birtokába.
A kérdés ezután az, hogyan fér hozzá a Magyar Nemzet az ombudsmani hivatal belső levelezéséhez? Miként teheti meg az MN, hogy hamis vádat közöl? Kocsis Máté hogyan tud ilyen gyorsan reagálni erre a hírre? Véletlen-e, hogy a Magyar Nemzetben szintén ma jelent meg egy publicisztika, ami szintén hamis vádak alapján támadja a TASZ-t? Nevezhetjük-e ezután (vagy akár eddig is) a Magyar Nemzetet újságnak? Kirúgják-e a magyar Nemzettől „munkatársunk” néven a cikket publikáló munkatársat? Bocsánatot kér-e Kocsis Máté? Lemond-e a Magyar Nemzet főszerkesztője? Lesz-e rendőrségi vizsgálat levéltitok megsértése miatt?
Mind-mind olyan kérdések, amik ezután egy normális országban felmerülnének. De ez itt a Nemzeti Együttműködés Rendszere és annak is a civil, nem kormányzati szervezeteket kivégző osztaga, így holnap elolvashatjuk a Magyar Nemzetben majd a cikket Seszták Ágnestől, hogy a TASZ megfélemlíti az ott dolgozókat.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.