A CBA vezér Baldauf László kiakadt a bojkotton. Ez körülbelül olyan, mint amit tegnap Horváth Csaba produkált, mikor valójában azt mondta: „micsoda dolog az, hogy az emberek véleményt nyilvánítanak a működésemről?”
Kép: Origo
A CBA vezetője nem érti, mi állhat a Bojkott hátterében, de utalásokat tesz rá: „Nagyon sajnálatosnak tartjuk, hogy bizonyos szerveződések ilyen méltánytalan, rosszindulatú támadást intéznek a hazai tulajdonban lévő üzletek ellen.” De persze egy gyenge kommunikációs trükkel már érvel is, reméli, hogy nem a magyar hálózatokban dolgozó 77 ezer dolgozó munkahelyét akarják kockáztatni, „rájuk is gondolni kellene". A végén pedig hozzáteszi „ő nem versenyellenes, de támogat minden olyan kezdeményezést, amelynek eredményeként magyar vállalkozások válnak meghatározóvá.”
Tehát akkor egyenként.
1. A CBA bojkott oldal mögött – mivel ez egy Facebook-oldal – azok a lájkolók, emberek állnak, akik megnyomták az oldalon a tetszik gombot. Ezek az úgynevezett emberek, vásárlók, fogyasztók, akik nem szeretnének a CBA boltjaiban vásárolni. A CBA-t jelen állás szerint két oldalon összesen 13 ezer ember bojkottálja.
2. Ha arra kíváncsi Baldauf, mi motiválja egy ilyen Facebook-oldal elindítását, akkor nézzük például azt a levelet, amelyben egy éve kérte a dolgozókat a Békemeneten való részvételre:
„Fontos a megerősítés, az összetartozás, hiszen csak összefogva tudunk gátat szabni és kategorikusan elutasítani a posztkommunista, liberális gazemberek mesterkedéseit, akik lépten-nyomon elárulják hazánkat, külföldi multiérdekeket szolgálnak ki, mindezt úgy, hogy a magyar emberek boldogulását, fejlődését is beáldozzák.”
Vagy tekintsük végig, a különböző sajtóhíreket az esetleges ÁFA-csalásról, a lehetséges svájci bankszámláról, és a további ügyekről.
3. Baldauf azt is mondja, reméli nem a 77 ezer (?) CBA dolgozó munkáját akarjuk elvenni. Megnyugtatunk mindenkit: senki se akarja ezeket a munkahelyeket elvenni, sőt! Mi a 22 ezer Tesco, a 15 ezer Spar és a többi CBA versenytárs munkavállalóit féltjük, akiket most pont a CBA-nak kedvező döntés miatt fenyeget a kirúgás réme. Nézzük a HVG cikkét:
„A nemzetgazdasági miniszter benyújtott az Országgyűlésnek egy olyan törvénytervezetet, mellyel gyakorlatilag – a plázastoppal, illetve az élelmiszer-felügyeleti díj jelentős emelésével karöltve – ellehetetlenítenék az Auchan, Tesco, Spar, a Metro vagy az Aldi működését. A külföldi hátterű hiper- és szupermarketláncoknak a legnagyobb csapás talán az lenne, hogy 2018-tól nem működhetne olyan nagy – évi legalább 50 milliárd forint árbevételt elérő – élelmiszerlánc, amelyik papíron két éven keresztül veszteséges, vagy nem termel nyereséget. Ilyen most a külföldiek közül egy kivétellel (ez a Penny) mindegyik.”
Ha Baldauf valóban aggódik a munkavállalókért, akkor azt kell kérnie a kormánytól, vonják vissza ezeket a javaslatokat, melyek a CBA dolgozóinál több munkavállaló utcára kerülését okozhatják kizárólag azért, hogy a Fidesz-közeli üzletlánc monopolhelyzetbe kerüljön.
4. Utolsónak pedig Baldauf azt mondja, ő támogatja a versenyt, ha az magyar cégek között zajlik. Erre két válaszunk van. Egyrészt nekünk nem a külföldi, hanem az ÁFA-csaló, a nyereségét külföldön kivevő, a munkavállalóinak jogait semmibe vevő, őket kiszipolyozó cégekkel van bajunk, és ezek a jelzők az eddig beérkezett közel 50 olvasói levél alapján a CBA-ra illenek inkább, mint vetélytársaira.
Másrészt pedig kicsit szórakoztató az az álláspont, ami szerint, a CBA támogatja a versenyt, ha az nincsen. Ugyanis a törvény által meghagyni kívánt versenytársak – a Reál és a Coop – nem tudnak majd versenyezni a CBA-val, ez a verseny körülbelül olyan lenne, mintha az elefánt birkózni hívná ki a hangyát. Itt nem versenyről lenne szó, hanem monopolpiacról.
+1.
Baldauf László a CBA vezetője a Magyar Nemzetnek:
„Semmilyen adókedvezményben nem részesülünk, néhány tagunknak összességében elenyésző összegű pályázati pénzt sikerült elnyernie az évek során.”
Valóság (MTI):
„Hét új vidéki üzletet nyit a CBA Kereskedelmi Kft. az Új Széchenyi Terv támogatásával - tájékoztatott a társaság szerdán. A CBA csaknem 331 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv keretén belül.”
Összességében: ha a CBA eléri a törvények visszavonását, mi felhagyunk a bojkottra való felhívással, és akkor mindenki jól jár, egyetlen munkavállaló se kerül majd az utcára.
Addig is csatlakozzatok a bojkotthoz:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.