A VS.hu írta meg, hogy Tényi István, a belvárosi Fidesz tagja feljelentette a netadós, a NAV elleni és a január másodikai tüntetéseket csalás gyanúja miatt. Tényi volt korábban az, aki feljelentette a Magyar Nemzet cikkeire alapozva, költségvetési csalás miatt a Norvégi Civil Támogatási Alap pénzkezelő szervezeteit. Ezt először elutasította a rendőrség, majd utána sikkasztás gyanújában kezdett nyomozni, az eljárás még mindig tart.
Tényi azért jelentette fel ezeket a tüntetéseket, mert több adományt szedtek be a rendezők, mint amennyi a tüntetés költsége volt, és a szervezők nem írták le, mire használták fel a különbözetet. Csakhogy ez nem igaz.
„A megmaradt pénzt ügyvédi letétbe helyezzük, hogy ha a kormány mégis be akarná vezetni az internetadót, akkor újabb tiltakozást tudjunk szervezni. Orbán azt ígérte, hogy »jövőre« nem lesz internetadó, ezért az ő internetes »nemzeti konzultációjuk« kiértékelésének végéig, (de legkésőbb 2016. január 1-éig) tartjuk »készenlétben« a pénzt. Utána a megmaradó pénz egészét jótékony célra adományozzuk, hogy szegényebb emberek is internethez juthassanak. Mi semmit nem tartunk meg magunknak.” – írják például a netadós tüntetés szervezői.
A NAV-os, illetve a január másodikai tüntetésen pedig azt ígérik, a további tüntetésekre és akciókra használják fel a pénzt. Ami mindkét esetben reális cél, hiszen a MostMi február másodikán szervez tüntetés, a NAV-os tüntetéseket szervező 1000 milliárdan a tisztességes adózásért Facebook-csoport, pedig másfél éve szervez folyamatosan tüntetéseket és akciókat.
„Nem lehet tudni kik, mikor, kiknek pontosan mennyi összeget mire, milyen célra adtak át” – írja Tényi. Ez sem igaz így. Azt, hogy mekkora összeget és mikor kaptak illetve fizettek ki, minden elszámoláson feltüntetik. A helyszíni és a netes adományok, illetve a számszerű tételek külön le vannak írva. Ilyen kis adománynál pedig senki se tünteti fel, hogy kik adakoznak, és teljesen életszerűtlen is ilyet elvárni egy tüntetésen.
Tényi szerint ezek az adományok adókötelesek lennének, de ez sem igaz, hiszen ezek jótékony célú közadománynak minősülnek. Ennek minősülnének a Békemenet esetében is, csak sajnos a Békemenettől még mindig nem láttunk kimutatást az adományokról.
Tényi feljelentése teljesen alaptalan, és egyértelműen csak a hangulatkeltést szolgálja, illetve Rogán Antal tüntetéseket támadó kijelentéseit próbálja erősíteni. A probléma csupán az, hogy ahogy a Norvég Civil Támogatási Alap ügyében is komolyan vette az ügyészség a teljesen nevetséges feljelentést, könnyen előfordulhat, hogy itt is ez történik. Ahelyett, hogy Rogán Antal és az V. kerület, az ÁFA-csalások vagy a trafikmutyi ügyét vizsgálná ki a rendőrség, a jelenlegi Magyarországon elég nagy az esély, hogy a tüntetőket vegzálja.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.