4 hete tart a nyomozás Magyarország legnagyobb pénzügyi csalása ügyében. A cég tulajdonosa, Tarsoly Csaba és a kormánypárt kapcsolatai vitathatatlanok, ilyenkor különösen kéne vigyáznia a független, ám a Fidesz által választott vezetőkkel rendelkező szerveknek, hogy még a befolyásolás látszatát is elkerüljék.Mégis rendre furcsaságokba ütközünk az ügy kapcsán.
(Fotó: MTI)
1. A Figyelő szerint kényszerszabadságra küldték az MNB Quaestor-nyomozásában részt vevő egyik legrégebbi felügyeleti szakértőt.
“A vizsgálat közben küldték kényszerszabadságra az egyik legrégebbi felügyeleti munkatársat, Velkey Csabát, aki a Quaestor-ügyön is dolgozott”- írja a lap. A lap által megszólaltatott kollégák szerint ez nem a nyomozás miatt történt, de a Figyelő más magyarázatot mégsem kapott a meglepő szabadságolásra.
2. A HVG szerint a nyomozás közben cserélték le a nyomozást végző budapesti rendőröket, és helyükre egymást nem ismerő vidéki rendőrök érkeztek.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész az ATV-ben erre nem tudott érdemi magyarázatot adni, és azt mondta, ezt ő észre se vette.
3. Bár a Quaestor 9-én bejelentette az öncsődöt, az MNB 10-én reggel jelentette be a 150 milliárdos fiktív kötvénykibocsájtás tényét, mégis csak 11-én iktatták a nyomozást elrendelő feljelentést az ügyészségen.
Lényegében másfél-két napot csúszott a nyomozás elkezdése.
4. Ibolya Tibor szerint nem nyomoz az ügyészség és a vele szorosan együttműködő Nemzeti Nyomozó Iroda bennfentes kereskedelem miatt, mert ilyen feljelentés nem érkezett be. Pedig kettő is beérkezett már.
Ibolya arra hivatkozva utasította el, hogy erről beszéljen, hogy érkezhet még be ilyen feljelentés, és akkor ez is a nyomozás része lesz. Csakhogy a Jobbik és a PM már egy hete megtette a feljelentését a kormányzat gyanús ügyei miatt, bennfentes kereskedelem témakörében. Kérdés, hogy vajon hány feljelentés kell még a nyomozás megkezdéséhez.
5. Az ügyészség azért nem indítványozta korábban Tarsoly előzetes letartóztatását és kihallgatását, mert nem találta elegendőnek a megalapozott gyanúhoz a 150 milliárdos fiktív kötvénykibocsájtás tényét, és az Orgován Bélának való cégátjátszás kísérletét.
Arra is hivatkozik az ügyészség, hogy Tarsoly emberi jogai miatt nem tették ezt meg. Csakhogy minden más esetben megtették volna ezeket a lépéseket, erre számos ügyet lehet példaként hozni, mégis most jártak el óvatosan. Miért?
Számos összefonódás is tetten érhető az ügyben. Tarsoly és a külügyminisztérium közös üzletei, Szijjártó Péterrel való barátsága is ilyen. De tudjuk azt is, hogy Polt Péter legfőbb ügyész lányának barátja Tarsoly titkára, míg a Quaestor kommunikációs igazgatója, a Fidesz volt elnöki tanácsadója. Szerintetek lesz igazságos nyomozás az ügyben?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.